Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

Blog

Home  /  Newsy   /  Prowadzimy zajęcia on-line
Hip Hop Buda Opole, zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, szkoła tańca w Opolu, dancehall, breakdance, twerk, obozy taneczne, taniec, Akademia Kultury Hip Hop

Prowadzimy zajęcia on-line

W czasach technokracji – bezpośredni kontakt na wagę złota.

Zajęcia taneczne odbywają się teraz w internernecie.

Ze względu na wprowadzenie stanu epidemii przez rząd, szkoły tańca przeniosły się do internetu, podobnie jak wszystkie jednostki edukacyjne, prowadzące zajęcia szkolne i pozalekcyjne.Jak to wygląda w praktyce? Pozwoliliśmy się temu przyjrzeć bliżej.

Minister Edukacji Narodowej podaje:

W najbliższych kilku dniach będziemy proponowali coś w rodzaju rozkładu zajęć, w którym postaramy się zasugerować nauczycielom, z jakich materiałów mogą korzystać. Będzie to pomoc, nie sztywne przepisy. Nie chcemy doprowadzić do sytuacji, że nagle uczeń zostanie zasypany gigantyczną ilością poleceń od wszystkich nauczycieli. Dyrektor szkoły będzie człowiekiem koordynującym działania nauczycieli „– tłumaczył Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Oświadczenia z Opolskiego Kuratorium Oświaty:

„Opolski Kurator Oświaty otrzymuje liczne informacje oraz zapytania w wyżej wymienionej sprawie. Dzwoniący skarżą się, że zadania do pracy własnej, których często jest zbyt dużo, są oceniane przez nauczycieli, że nauczyciele realizują tematy, które nie były jeszcze omawiane w szkole, a mimo to uczniowie mają z nich zadawane prace domowe, które podlegają ocenianiu. Kolejnym zgłaszanym problemem jest fakt, że uczniowie muszą obowiązkowo uczestniczyć w zajęciach on-line (nieobecności są wpisywane do dziennika). Zwrócono także uwagę, że nauczyciele wysyłają uczniom zadania do realizacji o różnych porach dnia, np. o godz. 19.00 lub jeszcze później, jednocześnie zobowiązując uczniów do ich wykonania do określonej godziny dnia następnego.

Takie działania ze strony nauczycieli spowodowały, że uczniowie spędzają przy komputerze czas od rana do późnego wieczora. Rodzice, którzy mają kilkoro dzieci w wieku szkolnym podkreślają, że mając w domu jeden komputer (nie zawsze z nowym oprogramowaniem), nie są w stanie sprostać takim oczekiwaniom nauczycieli. Ponadto działania takie mogą wpływać demotywująco zarówno na uczniów jak ich rodziców i zniechęcać do podejmowania jakiejkolwiek aktywności związanej z nauką w tym szczególnym czasie. W związku z powyższym apeluję o rozwagę. Rekomenduję jednocześnie, aby podczas pracy zdalnej z uczniami, nauczyciele przygotowywali i wykorzystywali materiały pogłębiające, utrwalające zdobytą przez uczniów wiedzę i umiejętności, wpływali na rozwijanie ich zainteresowań (zadania nie powinny angażować uczniów dłużej niż 3 do 5 godzin dziennie).(…)”

Jak radzą sobie w tym czasie niezależne instytucje, instruktorzy oraz artyści?

Ograniczenie bezpośrednich kontaktów spowodowało, że z dnia na dzień większość swojej pracy straciły szkoły tańca, kluby prowadzące zajęcia dla dzieci, a przede wszystkim instruktorzy i trenerzy no i oczywiście sceniczni muzycy. Mówimy tutaj o prywatnych sektorach – które, cierpią najbardziej. Nie są finansowane przez ministerstwo ani żadne inne źródła, więc w przeciwności do nauczycieli i pedagogów pracujących on-line, nie mają żadnej pracy, a zmuszeni są płacić tak samo wszystkie ustawowe składki.

Jednoczenie się w internecie.

Na ten moment wielu artystów i instruktorów dzieli się swoją wiedzą, energią i pomysłami przez internet, próbując utrzymać kontakt z ludźmi po drugiej stronie ekranu. W polskim świecie tanecznym tańca hip hop np.

Jasiek CoJest – (Studio 2piętro) – internetowe tutoriale z krokami tanecznymi na domowe zajęcia taneczne:

https://www.instagram.com/tv/B9_3XABHR9t/?hl=pl

Darek „Lajt” (Hop Buda, Labirytmy) – pomysł na contest taneczny on-line- zbiórka croudfoundingowa:

https://zrzutka.pl/ydg9wj?utm_medium=social&utm_source=facebook&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR38QsYC9X_exsHxmZNcekIS7rXQEZNlohuWY92XN5VDgRRVBOa9dm36FmI

Dj Profe Soro (Hip Hop Buda, Wysokie Wibracje) – rutyna dj’ska motywująco – uświadamiająca:

Aspekt psychologiczny i konsekwencje.

Na dłuższą metę spędzanie czasu w zamknięciu i izolacji prowadzi do spięć między członkami rodziny, sprzyja poczuciu przygnębienia czy innym zachowaniom powstającym na wskutek odosobnienia. Wiadome jest, że bezpośredni kontakt nie zastąpi tego internetowego.

RECEPTA zdrowotna OD HIP HOP BUDY dla wszystkich:

  • Tańczenie w domu z instruktorami on-line
  • spacery do lasu, parków
  • słuchanie muzyki
  • granie w gry planszowe
  • malowanie i rysowanie
  • granie na instrumentach
  • czytanie książek
  • inne aktywności artystyczne, hobbystyczne i rozrywkowe.

Ze względu na panujący strach i lęk jaki da się odczuć, zachęcamy do zrównoważenia energii w postaci powyższych aktywności. Angażowanie się we wszystkie aktywności tego typu, powodują w człowieku radość oraz pozytywną energię, która ma siłę uzdrawiająca. Najlepsze oczywiście są zajęcia taneczne 🙂

Wprowadziliśmy specjalną platformę zajęć on-line dla wszystkich dzieci i młodzieży tańczącej w naszej szkole tańca oraz specjalny .

Przez ostatni weekend pracowaliśmy nad stworzeniem miejsca w internecie, do którego będzie mógł dołączyć każdy młody tancerz. Zadanie to wymagało od nas zwrócenia uwagi nie tylko na obraz, ale również na odpowiednią jakość dźwięku. Wszystkie informacje, o tym jak są przygotowane zajęcia taneczne oraz z pełną instrukcją, każdy rodzic otrzymuje w wiadomości mailowej.