Dancehall - poczuj klimat Jamajki | Hip Hop Buda - Szkoła Tańca w Opolu
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetuer adipiscing elit. Aenean commodo ligula eget dolor. Aenean massa. Cum sociis Theme natoque penatibus.

Latest Posts

    Sorry, no posts matched your criteria.

Blog

Home  /  Dance   /  Dancehall – taniec, który łączy pasję, siłę i zmysłowość
Dancehall zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych Hip Hop Buda Opole

Dancehall – taniec, który łączy pasję, siłę i zmysłowość

Korzenie kultury

Dancehall pojawił się na Jamajce pod koniec lat 70, w miejskich gettach Kingston i wyewoluował z muzyki reggae.  Szybko stał się muzyką ludu, towarzyszącą im w codziennych zajęciach – można ją było usłyszeć na straganach z owocami, w taksówkach, towarzyszyła na ulicach drobnym handlarzom. Obecnie dancehall uważany za najpopularniejszą muzykę na Jamajce i jednocześnie jeden z najbardziej wszechstronnych gatunków muzycznych na świecie. 

Dancehall światowym trendem

Popularność muzyki dancehall zrodziła styl tańca o tej samej nazwie oparty na szybkich, żywiołowych i  zmysłowych ruchach tanecznych. Wielki rozgłos na całym świecie przynieśli mu komercyjni artyści, jak Sean Paul czy Rihanna. Na Jamajce traktowany jest jako wyraz emocji, ekspresji i oderwania się od rzeczywistości.  Jamajczycy traktują go również jako duchowe oczyszczenie. Dzięki zajęciom dancehall w Hip Hip Budzie każdy może poczuć klimat gorącej Jamajki 🙂 

Na czym polega i kto może tańczyć?

Dancehall to styl, który wyzwoli Twoje pokłady energii i pewności siebie. Z pozoru wydaje się opierać jedynie o shake-i, lecz tak naprawdę istnieje kilkaset kroków, które wymagają użycia wszystkich partii ciała. Warto podkreślić, że mogą go tańczyć zarówno kobiety jak i mężczyźni. Styl tańców obu płci różni się od siebie. Męski dancehall opiera się na mocnych ruchach, które bazują na izolacji klatki piersiowej, pleców i kręgosłupa oraz dużej ilości ruchów rękami oraz mocnych tąpnięciach. Męskie kroki są wojowniczym wyrazem siły i energii. Kobiety dancehall mogą natomiast tańczyć w dwóch formach. Pierwsza jest dancehall female, która oferuje delikatne i miękkie ruchy oparte na potrząsaniu pupą, bujaniu biodrami oraz zmysłowym podkreślaniu atrybutów kobiecości. Drugą formą jest dancehall queen style. Jest to taniec bardziej wyzywający, wzbogacony o elementy akrobatyki. Kroki w dancehallu posiadają swoje nazwy i określony sposób wykonywania a ich znajomość pozwala na stworzenie spójnej i dynamicznej choreografii. Większość kroków powstaje jednak w sposób spontaniczny co pozwala na odkrycie swojej kreatywność jako tancerza. 

Korzyści

Dancehall to świetny sposób na smukłą sylwetkę i wzmocnienie poszczególnych partii ciała. Dzięki regularnym zajęciom tanecznym nauczysz się nie tylko zmysłowej i kobiecej choreografii, lecz przede wszystkim zyskasz zdrowie, wysportowane ciało  i dobre samopoczucie. Ponadto, pomaga rozwinąć gibkość i poczucie rytmu oraz rozciągnąć ciało. Dodatkowo, działa niezwykle pobudzająco, poprawia humor i pomaga wyzbyć się kompleksów. Zajęcia z dancehallu w Hip Hop Budzie są świetną alternatywą dla aerobiku i innych form fitness. 

Sprawdźcie popis umiejętności naszej instruktorki – Mileny “Miley” Walczak! To jedynie przedsmak tego, co czeka na Was na zajęciach w Hip Hop Budzie 😊