Zajęcia grupowe

DJING

jest nieodłącznym elementem kultury Hip Hop. Na naszych zajęciach nauczysz się obsługi sprzętu od podstaw, co za tym idzie rozwój takich umiejętności jak: – scratching (turntablism), czyli tworzenie dźwięku poprzez „drapanie” płyty winylowej igłą znajdującą się w gramofonie. Nauczamy zarówno w praktyce na własnym sprzęcie, który posiadamy, jak i w teorii, ponieważ wiedza na temat tego elementu jest bardzo szeroka. Od baby scratch po rozbudowane cięcia. Mix oraz beatjuggling od dzisiaj także nie będą Ci obce. 

Nasz set-up:

Gramofony: Reloop RP-6000 MK6 B
Systemy: Shure M44-7
Mixer: Ecler NUO 2.0 + uprade crossfader: Eternal Inductive Fade
Słuchawki: Technics  RP-DJ 1210
Software: Serato SL2 oraz Traktor Scratch A6

MCING

Inaczej rapowanie. To wypowiadanie lub rytmiczne recytowanie rymujących się słów przy mocnym akompaniamencie. Na zajęciach nauczysz się sztuki pisania tekstów, będziesz mógł doskonalić ich formę. Do tego pod okiem doświadczonych instruktorów  poznasz sztukę improwizacji słowem i będziesz ją mógł zrozumieć. Nauczysz  i udoskonalisz technikę rymowania i ciągów skojarzeniowych. Esencją tego będzie nauka nagrywania utworów muzycznych w studio nagrań.

GRAFFITI/ STREET ART

Zajęcia w formie sketch session skierowane są dla wszystkich, którzy interesują się działaniami plastycznymi z zakresu graffiti / sztuki ulicy / sztuki miejskiej w kontekście przestrzeni zewnętrznej. W Akademii pracujemy w głównej mierze na blokach technicznych, sztalugach jak również ścianach przeznaczonych na pierwsze wrzuty młodych artystów. Narzędziami są ołówki, specjalne pisaki oraz farby, również te w sprayu.  Rozwijamy indywidualne umiejętności każdego z uczestników, starając się wprowadzać wiele innowacyjności i oryginału. Dzięki tym działaniom, każdy poszerza swoją wyobraźnię. Poznaj różne techniki sztuki miejskiej: szablon, vlepka, plakat.

BEAT BOX

Sztuka rytmicznego tworzenia dźwięków przy użyciu narządów mowy . ust, języka, krtani gardła oraz przepony. Na zajęciach stopień trudności ćwiczeń jest dostosowany indywidualnie, w razie potrzeby grupa dzieli się na kilka mniejszych części. Warsztaty dają możliwość rozwoju własnego głosu, poczucia pewności na scenie oraz uczą jak zainteresować publikę podczas występu. Razem z rozwojem umiejętności podopiecznych oferujemy występy artystyczne, które zapewniamy za pośrednictwem agencji artystycznej Wymiar X.

HIP-HOP DANCE

Bazując na naszych doświadczeniach możemy śmiało stwierdzić, iż ogólna definicja hip-hopu jako stylu tańca nie istnieje. Każdy z tancerzy definiuje go na swój sposób, jednak sens i przekaz jest ten sam. W kulturze hip- hop, taniec łączy wiele różnych stylów tańca spopularyzowany jako streetdance. U nas będziesz mógł odnaleźć swój własny styl, który podparty będzie techniką doświadczonego instruktora. Stawiamy na Freestyle, gdyż on pozwala poczuć się wolnym, ważna jest też wiedza, którą zgłębiać będziesz na zajęciach. Nie mniej ważna jest dla nas wiedza: nauczamy terminów prosto z Bronxu, gdzie nazywano po imieniu pierwsze figury taneczne. Inspiracje czerpiemy z nurtu oldschoolowego. Bez podstawowej wiedzy na temat zasad kultury hiphopowej, tj. taniec w kole czy zachowywanie podczas bitwy nie jesteś w stanie się rozwijać.  Tańcząc wyzwalasz emocje, uczysz się pokory i szacunku dla innych. Daj się im ponieść razem z nami!

POPPING DANCE

Popping to jeden ze stylów street dance, jego początki sięgają lat 60 – tych i 70 – tych XX wieku. Powstaje na zachodnim wybrzeżu USA m.in. w LA czy San Francisco. Popping to termin „parasolka, pod którym znajduje się wiele innych stylów, mających pozwolić tancerzowi lepiej wyrazić siebie i muzykę. U nas poznasz takie style jak botting, waving, ticking czy boogaloo, jako mieszankę ruchów ludzkich i nieludzkich, jako poszukiwanie przeciwieństw, załamania ruchu i pozycji. To poszukiwanie świeżości i innowacyjności. Keep it funky!

BREAKING DANCE

Breaking: to taniec i jeden z głównych filarów kultury hip-hop, oparty przede wszystkim na improwizacji i indywidualnym stylu danego tancerza. W breaku ruchy dzielimy na cztery elementy: toprock, footwork, power moves, freez (plus przejścia z toprocka do footworka/powermove zwane „go down”)  U nas będziesz mógł się uczyć i udoskonalać. Jest to taniec, który poza wyczuciem rytmu wymaga od tancerzy niezwykłej koordynacji ruchowej i świetnej kondycji fizycznej. Niezbędne są systematyczne ćwiczenia i oczywiście fantazja. Lubisz podróże i wyjazdy? Sprawdź, co to BBoy lifestyle!

HOUSE DANCE

Termin określający styl tańca, który zrodził się w klubach. Będący najbardziej tanecznym i najbardziej „freestyle’owym” ze wszystkich, wniknął w elementarz tancerza hiphopowego. Kroki wykonywane są swobodnie. Twórcy House’u to ludzie różnych nacji – stąd w tańcu House wiele naleciałości z tańców latynoskich, stepowania, hip hopu czy  jazzu. W stylu tym, to muzyka steruje ruchami ciała tancerza, stąd też daje on większe możliwości improwizacyjne, nakładając ramy głównie na pracę nóg (tzw. .footwork.). Who’ in da house? Maybe You.

Facebook