Muzyczne

SPIN ON SESSION czyli DJing (Turntablism)

jest nieodłącznym elementem kultury hip hop. Nasze warsztaty przeznaczone są dla początkujących jak i zaawansowanych. Nauczysz się tutaj obsługi sprzętu od podstaw, co za tym idzie rozwój takich umiejętności jak: – scratching, czyli tworzenie dźwięku poprzez „drapanie” płyty winylowej igłą znajdującą się w gramofonie. Nauczamy zarówno w praktyce na własnym sprzęcie, , jak i w teorii, ponieważ wiedza na temat tego elementu jest bardzo szeroka. Od baby scratch po rozbudowane cięcia. Mix oraz beatjuggling od dzisiaj także nie będą Ci obce. Dla bardziej zaawansowanych organizujemy m.in. jam session.

Gramofony: 1x Technics SL-1200 i 2x Reloop RP-6000 MK6 B

Systemy: Shure M44-7

Mixer: PIONEER DJM-S9 (2017)

Słuchawki: Technics RP-DJ 1210

Software: Serato SL4 (+Serato DJ) oraz Traktor Scratch A6

Kontrolery Midi: Dicer, Akai LPD8, Akai MPD16

BEATBOX

Sztuka rytmicznego tworzenia dźwięków przy użyciu narządów mowy:  ust, języka, krtani gardła oraz przepony. Na zajęciach stopień trudności ćwiczeń jest dostosowany indywidualnie, w razie potrzeby grupa dzieli się na kilka mniejszych części. Warsztaty dają możliwość rozwoju własnego głosu, poczucia pewności na scenie oraz uczą jak zainteresować publikę podczas występu. Razem z rozwojem umiejętności podopiecznych oferujemy występy artystyczne, które zapewniamy za pośrednictwem agencji artystycznej Wymiar X.

MCING

Inaczej rapowanie. To wypowiadanie lub rytmiczne recytowanie rymujących się słów przy mocnym akompaniamencie. Na warsztatach nauczysz się sztuki pisania tekstów, będziesz mógł doskonalić ich formę. Do tego pod okiem doświadczonych instruktorów  poznasz sztukę improwizacji słowem i będziesz ją mógł zrozumieć. Nauczysz  i udoskonalisz technikę rymowania i ciągów skojarzeniowych. Esencją tego będzie nauka nagrywania utworów muzycznych w studio nagrań.

Facebook